התקשרו עכשיו

קצת מידע על שיש גרניט למטבח

שיש גרניט למטבח הוא הפתרון הטבעי, הבטוח והוותיק ביותר בעולם המטבחים, 

בבתים רבים בישראל עדיין ניתן לראות משטחים בעלי וותק של יותר מ-10 שנים שעדיין נראים כאילו הותקנו אתמול.

 

אז מה הוא בעצם גרניט טבעי?

גרניט טבעי הוא סלע יסוד שמקורו בקרום כדור הארץ הנוצר בתהליכים וולקניים בבטן האדמה ונחשב לאחד החומרים החזקים והעמידים ביותר בטבע, הגרניט הטבעי מורכב ממגוון עשיר של מינרלים ומגיע במגוון עצום של צבעים ודוגמאות.

 

 אז מה הוא בעצם גרניט טבעי?

 

מאיפה מגיע הגרניט הטבעי?

תהליך יבוא השיש מוזכר כבר בתנ"ך, לוחות השיש והגרניט שימוש לבניית ארמונות מלכים ומקדשים מרהיבים והיבוא נעשה ע"י ספינות משא.

היבוא נעשה ממחצבות המיועדות לכך מכל רחבי העולם כשבכל אזור בזכות התכונות הגאוגרפיות המשתנות ניתן למצוא מגוון שונה של דגמים יחודיים בעלי טקסטורה והרכב מיוחד.

יבוא שיש איטלקי נחשב ליוקרתי ביותר (ומשם אנצ'ה מייבאים את הגרניט הטבעי) אך נעשה יבוא שיש גם ממקומות אחרים כדוגמת הודו, ספרד, סין, אירלנד ומדינות נוספות.

חשוב לציין ששמות הדגמים משתנים בהתאם למקום המוכר אותם, ייתכן ותראו את אותו דגם השיש תחת שם אחר במפעל שונה או אולם תצוגה שונה. הדבר נובע מהעובדה שזהו אינו דגם המיוצר ע"י חברה ספציפית ולכן אין "בעלות" על סוג מסוים של שיש ואין להם גם שמות ספציפיים. ישנם שמות המקובלים יותר ופחות בשוק בהתאם לפופולריות המשטח כדוגמת שיש קררה.

 

מאיפה מגיע הגרניט הטבעי?

מה היתרונות של שיש גרניט למטבח?

הגרניט הטבעי כפי שהזכרנו קודם לכן הוא אחד החומרים החזקים ביותר בטבע, איכות זו הופכת אותו לעמיד לשריטות ולחום כך שהוא יכול להישמר ולשמש למשך שנים ללא נזק.

בנוסף לכך ניתן ברמת הפרקטיקה לעשות קנט עוצר מים בגרניט טבעי (אופציה שלא קיימת בחומרים אחרים "מודפסים") וזאת משום שחתיכת הגרניט מכילה טקסטורה לכל עובי החומר ולא רק כשכבה עליונה שעלולה לרדת בליטוש.

 

 

מה היתרונות של שיש גרניט למטבח?

 

אותה תכונה מקנה גם את האופציה לקנט משופע (מלוטש) הנותן מראה מיוחד בעל זווית למשטח.

 

בנוסף לאלה בזכות העובדה שגרניט טבעי הוא חומר שנוצר ע"י הטבע אין חזרה על אותה דוגמא ואין לוח אחד הזהה לחלוטין ללוח אחר, עם שיש גרניט טבעי במטבח שלכם תוכלו להיות בטוחים שמה שיש לכם אף אחד לא יוכל לחקות.

הגרניט הטבעי לא סופג, כך שניתן להשתמש בחומרי ניקוי כימיים ללא חשש לנזק למשטח.

יכולת ספיגת המשטח משתנה בהתאם לסוג הגרניט, רוב הדוגמאות הבהירות יותר הינן בעלות רמת ספיגה גבוהה יותר ולכן כדאי לשמור עליו (ניתן לטפל בכך בעזרת סילר אוטם מיוחד).

 

מה החסרונות של שיש גרניט למטבח?

הייחודיות של הגרניט הטבעי מהווה גם חסרון מאידך, הדגמים הקיימים הם לרוב "מקושקשים" ודומיננטיים ולכן לא מתאימים לכל אחד.

ראוי גם לבוא ולציין כי במידה ואחרי מספר שנים תחליטו שאתם מעוניינים "להוסיף" על השיש הקיים לא בטוח שתוכלו למצוא את אותה דוגמא במלאי.

בנוסף מפני שהגרניט הוא חומר טבעי לא מיוצר ע"י חברה ספציפית אין תקופת אחריות על החומר.

חשוב לציין שלמרות שהגרניט הטבעי לא סופג מומלץ לשמור עליו יבש על מנת להימנע מהצטברות של אבנית ממים על המשטח.

 

במידה ואתם מתעניינים בשיש למטבחים אנו מזמינים אתכם לבקר אצלנו באולם התצוגה כך שמיטב המומחים שלנו יוכלו לייעץ לכם בהתאם לתקציב ולעיצוב שלכם.

 

מוזמנים להתקשר ולהתייעץ איתנו גם בטלפון 0778041882 או אפילו להשאיר לנו הודעה ונחזור אליכם.

קידום אורגני בניית אתרים

לכל שאלה או פנייה השאירו פרטיכם ונחזור בהקדם

Call